Welcome to Nabizi!

Rreth Nesh

Rreth Nabizi

 

Vellezerit Kamber dhe Nasuf Bizati me kontributin e pacmuar financiare dhe imobiliare te Xhevdet Bizatit, e filluan veprimtarine tregetare ne vitin 1983. Gjithcka filloi nga nje pasticeri. Atebote mundesite per iniciative private ne sferen e biznesit ishin te rralla dhe shume te limituara. Me ndryshimin e sistemit politik ne ishim nder te parat ndermarrje private ne tregetine e produkteve ushqimore.

Vitet ne vazhdim ishin nga me progresivet, veprimtaria e jone tregetare njohu vetem zhvillim dhe ekspanzion permanent. Ne vitet 90-ta patem shtrirje multidimenzionale te aktivitetit tregetar, dhe ate:

*Ne vitet ‘92-’93 ne fushen e tekstilit, teknikes, elektrikes, hekurishtave

*Ndersa ne vitet’94-’95 ne fushen e materialeve hidro-sanitare dhe keramike

Ne nderkohe, paralelisht, patem permiresim dhe zhvillim te infrastruktures dhe suprastruktures te kompanise.

Oferta jone tregetare gjithmone eshte bazuar dhe i eshte pershtatur kerkeses dhe nevojes te tregut. Kjo ka qene motiv dhe faktor nxites per hapjen e horizonteve dhe orientimeve te reja te veprimtarise sone tregetare, kur ne ne vitin ’96-’97 u fokusuam tek materialet dhe elementet ndertimore.

Mileniumi i ri filloi me sfida te reja, ishte koha kur ne formuam dhe konsoliduam nje rrjete funksional dhe te mireorganizuar ne aksin Oher-Struge-Ladorisht.

Mbulimi sa me i mire i tregut ne njeren ane dhe garantimi i nje sherbimi modern, bashkekohor, dhe kualitativ ne anen tjeter ishin faktoret kryesore te cilet e mundesuan realizimin e projektit tone me te ri, te cilin ne e realizuam ne dy faza:

- Ne vitin 2007-2008 ne e themeluam “KN-Inginering” e specializuar ne fushen e trgetise imobiliare. Aktiviteti i saje eshte i fokusuar tek ndertimi i shtepive, vilave, ndertesave dhe objekteve te vecanta. - Ndersa ne vitin 2010 filluam ta ndertojme kompleksin tregetar “Nabizi”.

Komleksi “Nabizi” jo vetem qe eshte projekti me I madh I llojit te vete ne Maqedonine jug-perendimore, por ai eshte edhe me bashkekohori, me moderni dhe me avangardi. Ai posedon me 7000 m² hapsire te mbuluar, dhe ate kati perdhese me 1800 m², kati i pare me 1700 m² dhe nenkulmi me 1000 m² gjegjesisht. Tek ne mund te gjeni mbi 40.000 artikuj, nga sfera te ndryshme:

Materiale Ndertimi

Elemente Ndertimi

Vegla per Pune

Sanitari

Elektrik

Teknike

Elemente Shtepiake

Kopsht

Mobilje

Ngjyra dhe Llaqe

Nabizi eshte i perbere nga nje ekip prej 60 puntoreve te rregullt, me te cilet garantojme sherbim dhe servis kualitativ dhe te shpejt. Ne kemi 3 maune, 10 kamione dhe kamioncina, 3 furgone transporti, 6 auto-pirune per ngakim-shkarkim mallrash, auto-vinc, me ndihmen e te cileve ne mundesojme servis te shpejt, kualitativ dhe gratis.

 

Nabizi

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 3954576
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem